Studium przypadku - Drukarnia

Opis klienta

Dynamicznie rozwijająca się poznańska drukarnia oferująca kompleksowe produkty poligraficzne, zorientowana na wysoką jakość spełniającą wymagania nie tylko klientów krajowych, ale również zagranicznych, po konkurencyjnych cenach.

Wymagania

Wysoka jakość druku, niezawodne i wydajne systemy druku cyfrowego, niskie koszty za wydruk SRA3 , zapewnienie ciągłości produkcji.

Wyzwania

Zapotrzebowanie klienta na wydruki na nośnikach o grubej gramaturze niededykowanych do druku cyfrowego, zapotrzebowanie na druk banerowy, wysokie nakłady, ograniczenie kosztów zlecania usług firmom zewnętrznym, okresowa 3-zmianowa ciągła praca produkcyjna.

Wynik

W 2011 roku rozpoczęliśmy współpracę z poznańską drukarnią wdrażając w jej siedzibie pierwsze urządzenie produkcyjne DEVELOP ineo+ 6000. W kolejnych latach naszej współpracy klient rozwinął park maszyn i obecnie jest w posiadaniu 4 systemów produkcyjnych DEVELOP - 2 najnowszych systemów ineo+ 1060 oraz 2 starszych ineo+ 6000. W trakcie intensywnego rozwoju swojej drukarni klient dodatkowo w zmożonych okresach produkcyjnych wynajmował od nas, krótkookresowo, urządzenia – ineo+ 5501 oraz ineo+ 6000.

Kluczowe w naszej współpracy są duże możliwości systemów produkcyjnych marki DEVELOP, bardzo krótkie czasy reakcji serwisu – 4 godziny, ciągłość pracy systemów, niskie koszty eksploatacji oraz utrzymanie najwyższej jakości drukowanych prac, jak również elastyczne podejście. Niezwykle istotne w utrzymaniu ciągłości pracy urządzeń produkcyjnych jest dla nas posiadanie stałych stanów magazynowych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Serwis systemów cyfrowego druku produkcyjnego wymaga również wysoko wykwalifikowanej i profesjonalnej kadry serwisowej, która jest w stanie w sposób szybki i sprawny usunąć usterkę w urządzeniu nie powodując przestoju pracy i zapewnić jakość drukowanych prac, która sprosta wymaganiom takich klientów, jakimi są drukarnie czy agencje reklamowe.