Studium przypadku - Uczelnia

Opis klienta

Jedna w wiodących prywatnych uczelni w Wielkopolsce. Zapewniająca swoim studentom najwyższy poziom nauki, bezpośredni kontakt z otoczeniem biznesowym, możliwość rozwoju oraz realizacji swoich pasji. Wyróżniająca się na tle innych uczelni wysoką jakością i komfortem studiowania dorównującym nowoczesnym uczelniom europejskim.  

Wymagania

Możliwość kontroli kosztów druku, udostępnienie swoim studentom i pracownikom nowoczesnych urządzeń kopiująco-drukujących zlokalizowanych na korytarzach uczelni, autoryzację użytkowników legitymacjami studenckimi, nowoczesny sposób zakupu środków, możliwość druku mobilnego, wynajem odpornych mechanicznie i niezawodnych urządzeń wielofunkcyjnych DEVELOP.

Wyzwania

Decentralizacja systemu druku, nieefektywność kontroli kosztów, brak dostępności urządzeń i potrzeba monitorowania, spadek poziomu bezpieczeństwa drukowanych dokumentów.

Wynik

Początkiem współpracy z uczelnią była sprzedaż w 2013 roku wysokonakładowego urządzenia wielofunkcyjnego i podpisanie kontraktu obsługi serwisowo-materiałowej.  W tym samym roku klient zaprosił nas do złożenia oferty na rozbudowanie parku urządzeń wielofunkcyjnych oraz przede wszystkim wdrożenie systemu zarządzania drukiem. Mimo wielu różnych rozwiązań zaoferowanych przez konkurencyjne firmy, naszej firmie udało się najlepiej sprostać oczekiwaniom, potrzebom i specyfice działalności uczelni. Finalnie zainstalowaliśmy tam kilkanaście kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych marki DEVELOP z zabezpieczonymi kasetami na papier oraz wdrożyliśmy system zarządzania drukiem PaperCut dostępny dla wykładowców, pracowników administracyjnych i studentów. Główne funkcje jakie zostały tam zastosowane  to drukowanie z chmury Google, druk mobilny, wydruk poufny i podążający, możliwość druku z urządzeń  z system operacyjnym iOS (Apple), integracja z chmurą Google, autoryzacja legitymacjami studenckimi oraz kartami zbliżeniowymi, płatności on-line oraz vouchery, dzięki którym studenci w łatwy sposób mogą kupować możliwość kopiowania i drukowania na wielofunkcyjnych urządzeniach zlokalizowanych na korytarzach uczelni.

Dla klienta niezwykle ważna była niezawodność systemu i jego sprawne działanie na wszystkich urządzeniach, również tych już istniejących, wszystkie w/w funkcjonalności, niskie koszty eksploatacji wraz z kompleksową obsługą serwisową oraz zaawansowane możliwości raportowania i rozliczania użytkowników. Wyzwaniem było spełnienie wszystkich oczekiwań klienta, jednak dzięki zastosowanym przez nas najlepszym na rynku rozwiązaniom udało się to zrealizować w sposób szybki i sprawny.